11. 5. - 27. 6. 2021

Dráteníkův rok

VÝSTAVA JE JIŽ PŘÍSTUPNÁ PRO VEŘEJNOST! 

Co všechno lze vytvořit z obyčejného drátu s pomocí jednoduchého nářadí a trochou trpělivosti, výborně ilustruje putovní výstava Dráteníkův rok, kterou se Muzeu Komenského v Přerově podařilo zapůjčit od skupiny osmi novodobých drátenických mistrů.

Svou zručnost v prostorách zámecké galerie představí Lada Borecká, Věra Studená, Ladislav Šlechta, Věra a Josef Pichovi, Monika Sochůrková, Alena Kulhánková a Zdeněk Slavata. Ti své drátenické umění společně vystavují již od roku 2011 a svá díla již představili v řadě muzeí a galerií po celé České republice a jedenkrát i na Slovensku. Výstava v Přerově je již 24. představením této unikátní drátenické kolekce.

Výstavu navíc doplňuje „historický koutek“ zapůjčený od dráteníka Aleše Kulhánka z Pardubic. Zde najdete ukázku toho, co vytvářeli dávní dráteníci, kteří nabízeli své služby a výrobky na svých nesnadných cestách za výdělkem po celém světě. Za zmínku pak také stojí kolekce starobylých pohlednic s drátenickou tématikou a ukázky katalogů drátenických manufaktur z počátku 20. století. 

S návštěvou neváhejte, výstava trvá pouze do 27. 6. 2021!

Podívejte se na drátenická díla z blízka!

Natočili jsme pro vás krátké video se záběry toho nejzajímavějšího, co můžete na výstavě vidět.

Medailonky autorů

V odkazech níže najdete stručné informace o jednotlivých tvůrcích drátenických děl a fotogalerii s výběrem toho nejlepšího, co můžete ve výstavě vidět.