Monika Sochůrková

Monika Sochůrková

Monika Sochůrková2

Práce s drátem pro Moniku Sochůrkovou především volnočasovou aktivitou, které se věnuje již od roku 2005. Absolvovala drátenické kurzy „Drátování ve Třebáni“ u Petra Musila, později absolvovala také kurz šperkařství a začala pracovat na kolekci šperků z různých typů plechů a kovů technikou ztraceného vosku. 

Její drátenická tvorba je velmi různorodá: vytváří drátované figurální plastiky, drobné i rozměrnější užitkové a dekorativní předměty, opletá také velikonoční kraslice. Nejčastěji pracuje technikou šité krajky, s pomocí které vytváří jemné výplety z drobných, hustě řazených oček. Ráda kombinuje drátování s plechem, keramikou nebo nejrůznějšími přírodninami. Témata a inspiraci ráda čerpá ze světa pohádek a pověstí. 

Pravidelně se účastní setkání dráteníků v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy a Stretnutí drotárskych majstrov v Považskom múzeu v Žiline. Za svoji práci získala řadu ocenění, ale nejpyšnější je na "Rad zlatých klieští", který ji udělilo Považské muzeum ve spolupráci s výtvarníkem Štefanem Mlichem roku 2016.