10. 9. 2021

Muzeum Komenského v Přerově vás zve na

MUZEJNÍ NOC na téma  „Od země až do oblak“

V pátek 10. 9. 2021 proběhne v prostorách přerovském zámku od 18 do 22 hodin Muzejní noc.
Návštěvníky čeká kromě možnosti prohlídky aktuálních krátkodobých výstav také bohatý doprovodný program, ze kterého si  vyberou všechny generace.

Program bude vycházet zejména ze dvou probíhajících výstav: „Gotické, renesanční a raně barokní kachle Přerovska“ a „Mezi mraky: 110 let přerovského letectví. Generál Janoušek a další...“ V obou výstavách budou přítomni kurátoři, kteří zájemcům představí zajímavosti o vystavovaných exponátech a povypráví řadu napínavých příběhů.

Pro malé i velké budou tentokrát připraveny hned dvě výtvarné dílničky: pro nejmenší bude v druhém patře probíhat výroba papírových letadélek a v prvním patře pak bude „dílna mistra pecaře“, kde si malí i velcí budou moci vyzkoušet práci s keramickou hlínou a odnést si vlastnoručně vyrobený a nazdobený kachel nebo jinou drobnou dekoraci. Kromě toho si všichni budou moci otestovat trpělivost v interaktivních koutcích, vybarvit omalovánku nebo si postavit velká kachlová kamna.

Navíc jsme pro milovníky hudby a tance letos připravili speciálního: v prostorách tzv. zámecké galerie proběhne lektorovaná tančírna v papučích! Účastníci si budou moci vyzkoušet v plstěných pantoflích tance jako cha-cha, jive, walz, polka, tango argentino, bachata a další.

Vstupné: 60/30 Kč
Poslední příchozí v 22:00 hodin

Těšíme se na vaši návštěvu!

Prosíme návštěvníky, aby dodržovali platná hygienická nařízení a pokyny našich průvodců. Všichni účastníci komentovaných prohlídek musí mít ústa a nos zakrytý respirátorem s filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95). Všichni návštěvníci se zároveň musí prokázat, že splňují alespoň jednu z podmínek TNO.
Děkujeme za pochopení.

V rámci akce"Muzejní noc" pořádané Muzeem Komenského v Přerově, p.o., budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Komenského v Přerově, p.o., nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.