24. 3. – 22. 4. 2022

Výstava ve veřejném prostoru Města Přerova

Výstavní síň Pasáž v Přerově
a Muzeum Komenského v Přerově vás zvou na výstavu výtvarných prací ve veřejném prostoru

Jarní zastávky s Komenským
Nový Svět v obrazech v Přerově

Rádi bychom veřejnost upozornili na výzdobu vybraných autobusových zastávek ve městě Přerově, která přestaví Komenského encyklopedicko-jazykovou učebnici Orbis pictus v novodobém hávu. Akce navazuje na již tradiční jarní zdobení zastávek, tentokrát však u příležitosti 430. výroční narození J. A. Komenského bylo zvoleno jako hlavní téma právě jedno z jeho nejslavnějších děl. Všechna díla budou na zastávkách k vidění od 24. 3. do 22. 4. 2022.

Zdobení zastávek je jednou z akcí, která si klade za cíl do oslav výročí narození Učitele národů zapojit i širokou veřejnost – autory výtvarných prací budou nejen žáci přerovských základních a středních škol, ale také tvůrci z řad některých městských institucí či kreativních jednotlivců. Seznam účastníků a autobusových zastávek najdete na obrázku ve velkém rozlišení ZDE.

Chcete se také podílet na jedné ze zastávek?
Máte příležitost - navštivte muzejní výtvarnou dílnu Nový Svět v obrazech v Přerově!

zastávky-dodatek-změna-křivky