2. 6. 2023

Muzejní noc 2023

Také v letošním roce se zapojíme do celorepublikového festivalu muzejních nocí.

Přerovská muzejní noc se uskuteční v pátek 2. června 2023 od 18.00 do 23.00 hodin. (Poslední vstup možný v 22.00)

Letošní tématem večerního programu budou vzpomínky na první školní dny - vyrazte k nám jako "Se slabikářem do školy"!
Doprovodný program oživí nejen výstavu Co je to za písmenko: české slabikáře, jejich vývoj a užití 1547-1989, ale také stálé expozice školních tříd.

Těšit se můžete na bohatý program pro širokou veřejnost: – komentované prohlídky výstav, zážitkové aktivity v expozicích, zábavný kvíz, fotokoutek, dílnu pro děti i rodiče a mnoho dalšího.

Akce je zároveň derniérou oslav 500. výročí narození Jana Blahoslava a připomenutím uplynutí 135 let od vzniku „Musea Komenského“, které založil přerovský pedagog František Slaměník a jehož součástí od počátku byla sbírka historických školních učebnic.

Vstupné 60/30 Kč.

Přijďte zavzpomínat na dětství a usedněte do našich školních lavic – ale pozor, nezbední žáci budou vyvoláni k tabuli!
P.S.: návštěvníci ve školním úboru vítáni, aktovky a pomůcky s sebou!

V rámci akce "Muzejní noc" pořádané Muzeem Komenského v Přerově, p.o., budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Komenského v Přerově, p. o., nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.