21. 2. – 28. 5. 2023

Jan Blahoslav, rodák z Přerova

Připomeňte si s námi 500. výročí narození významného přerovského rodáka, humanisty, překladatele, literáta a biskupa jednoty bratrské - Jana Blahoslava.

Výstava současně připomene 100. výročí odhalení pomníku Jana Blahoslava na Horním náměstí. V návaznosti na stálou expozici představí jeho život a vazby na rodné město. Připomene nejdůležitější práce, především jeho překlad Nového zákona z původních biblických jazyků a práci Gramatika česká.  Pojednáno bude tako o redakci bratrských kancionálů v souvislosti se vznikem bratrské tiskárny v Ivančicích. Výstava je součástí projektu a po dobu jejího trvání bude probíhat řada dalších akcí k výročí Jana Blahoslava.

Výstavu můžete zhlédnout od 21. 2. do 28. 5. 2023 v 2. patře přerovského zámku.

Vstupné: součástí vstupného do stálých expozic, samostatně 20/10 Kč

Slavnostní zahájení výstavy: od 15.00 hodin, Slavnostní síň města Přerova. V rámci vernisáže vystoupí skupina Kouzelné flétny ze ZUŠ B. Kozánka v Přerově. Připraveny budou také workshopy a aktivity pro děti. Vstup zdarma.

Další informace vám podá kurátorka výstavy, Mgr. Helena Kovářová