28. 11. 2021

Vánoce na zámku

Vážení návštěvníci,

srdečně vás zveme na slavnostní otevření výstavy Vánoce na zámku, které proběhne
v neděli 28. 11. 2021 od 16:00 do 19:00 hodin v prostoru zámecké kaple (přerovský zámek, Horní náměstí 1).

Po tuto dobu je návštěva výstavy ZDARMA.
Vzhledem k platným hygienickým opatřením bude počet návštěvníků ve výstavě regulován,
prosím respektujte pokyny našich průvodců. Děkujeme za pochopení.

Po nucené roční pauze se do prostoru přerovského zámku vrací tradiční výstava Vánoce na zámku, tentokrát věnovaná moravskému venkovu. Návštěvníci si na výstavě budou moci prohlédnout nejrůznější předměty denní potřeby z hanáckého regionu vztahující se k vánočním svátkům. Opět bude také připraveno nové netradiční aranžmá unikátního Zbořilova betléma, který vznikl na objednávku přerovského muzea v letech 1997–2009 a který je tvořen 129 figurami vyřezaných z lipového dřeva. Atmosféru výstavy také doplní bohatě zdobené živé jedličky, které budou nazdobeny originálními českými skleněnými baňkami, ale nebudou chybět ani lidové ozdoby ze slámy či vizovického pečiva.

V rámci výstavy je také připraven bohatý doprovodný program, o kterém najdete informace ZDE.

DALŠÍ INFORMACE:
PLATNÁ HYGIENICKÁ OPATŘENÍ
Prosíme návštěvníky, aby dodržovali platná hygienická nařízení a pokyny našich průvodců. Aktuální informace o platných opatřeních pro muzea a další kulturní instituce naleznete ZDE. Děkujeme za pochopení.
V rámci projektu "Všichni tvoří na nádvoří" pořádané Muzeem Komenského v Přerově, p.o., budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Komenského v Přerově, p.o., nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.