30. 11. – 9. 1. 2022

Vánoce na zámku

Po nucené roční pauze se do přerovského zámku vrací tradiční výstava Vánoce na zámku, tentokrát věnovaná moravskému venkovu.

Výstava Vánoce na zámku potrvá od 30. listopadu 2021 do 9. ledna 2022.

Vzhledem k platným opatřením je počet návštěvníků ve výstavě regulován.
Zejména v dopoledních hodinách si prosím volnou kapacitu ve výstavě ověřujte telefonicky na pokladně zámku (581 250 531) - v tomto čase se věnujeme objednaným školám.

Návštěvníci si na výstavě budou moci prohlédnout nejrůznější předměty denní potřeby z hanáckého regionu vztahující se k vánočním svátkům. Opět bude také připraveno nové netradiční aranžmá unikátního Zbořilova betléma, který vznikl na objednávku přerovského muzea v letech 1997–2009. Betlém nese název svého tvůrce, lidového řezbáře Bedřicha Zbořila a je tvořen 129 figurami vyřezaných z lipového dřeva. Při tvorbě přerovského betlému Bedřich Zbořil nezůstal pouze u tradičních figur ztvárňujících betlémský příběh, ale vyřezal postavy znázorňující řadu dnes již zapomenutých řemesel i výjevy ze všedního života venkovanů.

Atmosféru výstavy jako vždy doplní bohatě zdobené živé jedličky, které budou nazdobeny originálními českými skleněnými baňkami z výrobního družstva Slezská tvorba Opava, ale nebudou chybět ani lidové ozdoby ze slámy či vizovického pečiva.

V rámci výstavy je také připraven bohatý doprovodný program, o kterém najdete informace ZDE.

Šárka Krákorová Pajůrková