Novinky v prodeji!

Milí návštěvníci a příznivci Komenského,

konečně jsou na pokladně přerovského zámku k dostání dvě velice očekávané novinky:

Publikace Přerovem po stopách Komenského, která čtenáře provede Přerovem po místech spojených s Janem Amosem Komenským a jeho tradicí ve městě. Historička a komenioložka Mgr. Helena Kovářová zájemce provede centrem města a seznámí je s místy Přerovanům dobře známými i těmi dnes spíše opomíjenými, které se pojí k osobnosti Učitele národů.

Vyšla také absolventská turistická vizitka Komenský znovu v Přerově s registračním číslem A-C96, kterou lze získat zejména na akcích v rámci projektu (komentované vycházky a prohlídky výstav, edukační programy, Muzejní noc a další).

Sběratelé a turisté jistě také ocení památeční razítko s Komenského podobiznou.

Obojí si můžete zakoupit na pokladně přerovského zámku během návštěvní doby muzea.
Publikace Přerovem po stopách Komenského30 Kč
Turistická vizitka Komenský znovu v Přerově ‒ 15 Kč

SKM_C45822040612560_0001   FINAL_JAK_A-C96

Náklad publikace Přerovem po stopách Komenského v celkovém počtu 1000 ks byl vydán díky finanční podpoře Statutárního města Přerov; jeho část bude zdarma nabídnuta pedagogům z přerovských škol jako podpora výuky regionálních dějin v hodinách vlastivědy a dějepisu. Dosud bylo možné publikaci získat pouze na komentovaných procházkách městem a na dalších akcích, nyní však je k dispozici i volně prodejný dotisk.