17. 3. 2023

Písmo na zdech - nápisy bratrských kostelů

Zveme vás na písmomalířskou dílnu podle předloh ze zdí bratrských kostelů, kterou povede zkušená lektorka a historička Markéta Poskočilová.

Přijďte si vytvořit kaligrafický nápis písmem z doby Jana Blahoslava s ornamentálními počátečními písmeny. Stěny bratrských sborů zdobily většinou citáty z bible, které se díky dekorativnosti daly srovnávat s obrazy. Jak asi mohl vypadat interiér bratrského kostelíku na Kopci v Přerově za času Jana Blahoslava? Pojďme to společně zjistit.

Workshop proběhne v pátek 17. 3. 2023 od 17.00 hodin v prostoru tzv. Vševědárny (přerovský zámek, Horní náměstí 1, Přerov)
Délka: 3 hodiny (180 minut)
Počet účastníků: max. 15 osob
Vhodné pro dospělé a děti od 10 let

Co vás na workshopu čeká?
Vytvoření vlastního nápisu nebo písmene na podklad imitující zeď. Na výběr budou ozdobné iniciály a citáty související s Jednotou bratrskou. V ceně workshopu je materiál a lektorské vedení Markétou Poskočilovou s úvodní přednáškou. Během kurzu pak vznikne unikátní dílo, které si pak odnesete domů.

Počet účastníků je omezen, v případě zájmu tedy neváhejte a rezervujte si své místo, nejlépe telefonicky na tel. č.: 581 250 531 (pokladna muzea).

Těšíme se na vaši účast!

V rámci projektu "Jan Blahoslav, rodák z Přerova" pořádaného Muzeem Komenského v Přerově, p.o., budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Komenského v Přerově, p. o., nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.