14. 4. 2023

Kouzlo starého písma - Piš jako Blahoslav!

Chtěli byste umět psát písmem z doby Jana Blahoslava? Přijďte na kaligrafickou dílnu zkušené lektorky a historičky Markéty Poskočilové do přerovského muzea.

V úvodní přednášce se dozvíte jaká jsou specifika vývoje písma v českých zemích od raného novověku do 19. století. Následovat bude trénink českého novogotického písma podle vzorů dochovaných rukopisů z prostředí jednoty bratrské z 16. století.

Workshop proběhne v pátek 14. 4. 2023 od 17.00 hodin v prostoru tzv. Vševědárny (přerovský zámek, Horní náměstí 1, Přerov)
Délka: 3 hodiny (180 minut)
Počet účastníků: max. 15 osob
Vhodné pro dospělé a děti od 15 let

Co vás na workshopu čeká?
Nácvik a psaní českého novogotické kurzivního písma 16. století – tzv. kurent. Tréninkové předlohy budou vycházet z dokumentů doby Jana Blahoslava (např. Acta a Nekrologium jednoty bratrské). V ceně workshopu je materiál a lektorské vedení Markétou Poskočilovou s úvodní přednáškou. Během kurzu pak vznikne unikátní dílo, které si pak odnesete domů.

Počet účastníků je omezen, v případě zájmu tedy neváhejte a rezervujte si své místo, nejlépe telefonicky na tel. č.: 581 250 531 (pokladna muzea).

Těšíme se na vaši účast!

V rámci projektu "Jan Blahoslav, rodák z Přerova" pořádaného Muzeem Komenského v Přerově, p.o., budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Komenského v Přerově, p. o., nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.