2. 10. – 9. 10. 2021

Život v bavlně

Naši kolegové z ekoporadny ORNIS si vás dovolují pozvat na výstavu pořádanou paralelně na mnoha místech celé České republiky, která si dává za úkol připomenout Světový den důstojné práce.

Bavlna patří mezi nejdůležitější a nejstarší textilní suroviny.  Málokdo však tuší, že většina bavlny s minimem pesticidů, bez dětské práce, s důstojnými výkupními cenami pochází od drobných pěstitelů. Podmínky panující na bavlníkových polích v Indii přiblíží výstava pod širým nebem nazvaná ŽIVOT V BAVLNĚ, která bude od 2. do 9. října 2021 k vidění v přerovském zámku, kde při této příležitosti vyroste malý improvizovaný parčík.

Dostupná bude v otvíracích hodinách Muzea Komenského v Přerově.
POZOR ZMĚNA: kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám byla výstava přesunuta
z nádvoří do 2. patra zámku.

Pokud vás téma zaujalo a rádi byste se o něm dozvěděli více, zveme vás na promítání dokumentárního filmu, které proběhne ve středu 6. října od 17.00 hodin v Korvínském domě (Horní náměstí 31, Přerov).

Vstup na výstavu i doprovodný program je ZDARMA.

Na shledanou se těší

Ing. Jana Syryčanská