27. 11. – 8. 1. 2023

Vánoce na zámku s medvědy

Muzeum Komenského v Přerově vás srdečně zve na tradiční adventní výstavu s názvem Vánoce na zámku s medvědy. Přijďte k nám nasát voňavou adventní atmosféru a odpočiňte si na chvilku od předvánočního shonu.

Výstava Vánoce na zámku potrvá od 29. listopadu 2021 do 8. ledna 2022.
Vstupné 50/25 Kč

Kromě tradičního betlému z dílny řezbáře Bedřicha Zbořila si návštěvníci mohou těšit na ukázku historických vánočních pohlednic a bohatě zdobené interiéry přerovského zámku – celkovou sváteční vyznění výstavy podpoří také deset živých jedlí, na kterých bude prezentována aktuální produkce baněk sklářského výrobního družstva Slezská tvorba Opava. Stejná firma navíc zajistí také materiál pro tvořivé dílny – školáci i veřejnost si bude moci vyzkoušet ruční malování baněk dle vlastní fantazie.
A proč Vánoce s medvědy? Důvod je zcela prostý – letošní instalaci výstavy doplní stovky plyšových medvědů ze sbírky paní Svatavy Ryparové. Roztomilí chlupáči rozličných tvarů, velikostí, stáří i stylového pojetí jistě potěší malé i velké návštěvníky.

V rámci výstavy je také připraven doprovodný program pro školní skupiny, ale i pro veřejnost - malování skleněných baněk proběhne o víkendu 10. a 11. 12. 2022 vždy od 9:00 do 16:30 hodin (cena prohlídky výstavy i s dílnou: 65 Kč/osoba). Pouze do vyprodání zásob!

Šárka Krákorová Pajůrková