Z deníku malého táborníka a prázdninová nabídka Muzea Komenského v Přerově dospělým i dětem

Zrušili Vám kvůli pandemickým opatřením Vaši oblíbenou akci, na kterou se každé léto těšíte? Vaše děti letos neodjedou na tábor a doma se určitě brzy začnou nudit? Měli jste v plánu vyrazit na výlet do lesa, ale počasí se už úplně zbláznilo? Přijďte do Muzea Komenského v Přerově!

Od 20. července 2020 pro Vás otevíráme interaktivní a hravou výstavu s názvem „Z deníku malého táborníka“. Malí i velcí návštěvníci si budou moci vyzkoušet základní tábornické dovednosti, připomenout si zásady chování v přírodě nebo zjistit své šance na přežití v lese bez moderních technologií. Zvládají Vaše děti orientaci v papírové mapě? Umí určit sever bez kompasu? Znají morseovku? Umí vázat pevné uzly? Ví, jak se zachovat, když potkají v lese například divočáka? Dospělí si pak jistě rádi u fotografií zavzpomínají na vlastní tábornické zážitky a historky. Zkrátka celá rodina si přijde na své – navíc po splnění všech úkolů a šifer je na konci čeká drobná odměna. K výstavě navíc budou v průběhu srpna připraveny drobné tvořivé dílničky, o kterých budeme informovat později.

Mimořádná situace si však žádá i další mimořádná řešení – proto jsme se s kolegy rozhodli, že letos široké veřejnosti nabídneme zážitkové programy, které jinak běžně slouží především školním skupinám. Od deseti osob přijímáme skupiny jakéhokoli věkového složení; přijít můžou rodiny s dětmi, ale i příměstské tábory nebo skupina přátel na výletě. Vyberte si jeden z pětice programů a zažijte muzeum jinak, než při běžné komentované prohlídce. (Vybraná témata: Hurá za mamuty, Zázraky neživé přírody, Ze života hmyzu, Lidové zvyky na Hané, Když se rozeznějí zvony – podrobnosti o náplni jednotlivých programů najdete na webu našeho muzea zde).

Vstupné na výstavu „Z deníku malého táborníka“: 20/10 Kč

Vstupné na zážitkový program: 40 Kč/osoba

V případě zájmu o zážitkový program je třeba domluvit termín předem, nejlépe telefonicky na tel. č.: 581 250 531 nebo 725 337 426