15. 4. – 20. 5. 2023

Tvořivá výzva pro veřejnost!

V sobotu 20. května 2023 proběhne hlavní událost v rámci oslav 500. výročí narození Jana Blahoslava - Hledání Blahoslavova rodného domu.

V tento den si budeme také připomínat kulaté jubileum pomníku Jana Blahoslava od sochaře Františka Bílka. Přesně před 100 lety zaplnili účastníci slavnostního odhalení sousoší celé Horní náměstí. Rádi bychom na tuto velkolepou událost navázali, proto jsme připravili bohatý program pro širokou veřejnost, který proběhne v prostoru Horního náměstí v Přerově od 13 do 17 hodin.

Jak se můžete do oslav můžete zapojit? Máme pro vás tvořivou výzvu:
Pomozte nám vyrobit 500 svíček na dort pro Jana Blahoslava!

Kromě dalšího bohatého programu chceme v tento den vytvořit živý obraz a předat oslavenci Janu Blahoslavovi velikánský narozeninový dort. Ale potřebujeme na něj 500 dortových svíček! Pomozte nám je připravit! Jak na to? Návod i s doprovodnými fotografiemi najdete právě zde (klikněte na obrázek):

Tvořivá výzva

Vyrobené svíčky nám přineste na pokladnu Muzea Komenského v Přerově (v přízemí přerovského zámku), do 19. 5. 2023 (do 16 hodin) nebo je vezměte s sebou v sobotu 20. 5. 2023 a odevzdejte ji u pódia do 15.30 hodin. Kdo nestihne svíčku vytvořit doma nebo ve škole, může se zapojit do výtvarné dílničky přímo v rámci akce.

Děkujeme všem tvořivcům, že jste se do toho pustili s námi a těšíme se na vaše výtvory!

Celá akce vzniká díky spolupráci Muzea Komenského v Přerově s městem Přerov, KIS Přerov, Gymnáziem Jana Blahoslava a Střední pedagogickou školou Přerov, FS Haná a dalšími subjekty. Děkujeme statutárnímu městu Přerov za finanční podporu.