13. 10. – 8. 1. 2023

Starožitné hodiny

Zveme vás na vernisáž výstavy starožitných hodin ze sbírky Muzea Komenského v Přerově, která proběhne v Galerii Konírna v Lipníku nad Bečvou.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 13. října od 16:00 hod.
Galerie Konírna je otevřena vždy st–pá  od 13:00 do 16:00, o víkendech pak od 11:00 do 16:00 hod.
Vstup zdarma.

Na výstavě můžete spatřit nejzajímavější exponáty hodin a hodinek různých druhů, stáří a velikosti ze specializované podsbírky Chronometrie. K nejstarším na výstavě prezentovaným předmětům náleží torzo stolních hodin věžového typu ze 17. století či minutové horizontální sluneční hodiny na vápencové desce z roku 1772. K nejrozměrnějším a nejatraktivnějším exponátům pak patří trojice věžních hodinových strojů, které budou uvedeny do chodu a oživí tak výstavu charakteristickým zvukem tikání odměřujícím neustálé plynutí času.

V pondělí 14. listopadu od 16.00 hodin proběhne také přímo v prostorách výstavy komentovaná prohlídka s kurátorem výstavy a ředitelem Muzea Komenského v Přerově, Mgr. Radimem Himmlerem