31. 7. – 1. 8. 2021

Památky památkám

Olomoucký kraj 12. července 2021 schválil finanční dar pro Jihomoravský kraj, který poslouží k pokrytí nákladů na odstranění následků živelné katastrofy ze dne 24. 6. 2021. Finance budou určeny na odstranění poškození budovy Galerie výtvarného umění v Hodoníně.

Odsouhlasená částka však není konečná - Olomoucký kraj připravil projekt „Památky památkám“, díky němuž můžete na obnovu galerie v Hodoníně přispět i vy. Jak se projektu zúčastnit? Jednoduše přijďte navštívit Muzeum Komenského nebo některou z poboček. Výtěžek ze vstupného, který získáme během víkendu 31. července a 1. srpna 2021,  předáme našemu zřizovateli, který tento příjem následně věnuje Jihomoravskému kraji.

Kromě návštěvy Muzea Komenského v Přerově můžete přispět také návštěvou některého dalšího krajského muzea či jejich poboček.

Do projektu se zapojila muzea v Jeseníku, Šumperku, Olomouci, Přerově a Prostějově a jejich pobočky v Zábřehu, v Mohelnici nebo v Kostelci na Hané. Navštívit můžete také Hrad Helfštýn, zámek v Čechách pod Kosířem nebo zámek Úsov.

Prezentaci projektu "Památky památkám" v podání pana radního Bc. Jana Žůrka můžete shlédnout ZDE (v čase 1:16).