Oslavte s námi 120 let Michalova!

Zveme vás na bohatý program u příležitosti 120. výročí vzniku přerovského parku Michalov.

Od poloviny května do půlky září tohoto roku je v parku připraven různorodý program, na kterém společně s městem Přerov podílí nejrůznější organizace a spolky, Muzeum Komenského nevyjímaje. Na své si přijdou děti, senioři i všichni milovníci různých hudebních žánrů. Chybět nebudou komentované prohlídky, letní kino, tvořivé dílničky pro děti či historický jarmark.

Slavnostní zahájení oslav proběhne v neděli 12. 5.  2024, tedy na Den matek.

Program začne ve 14.00 hodin u květinového parteru, kde je instalována venkovní panelová výstava snímků z bohaté historie parku (viz fotogalerie níže).

Parkem budou korzovat dámy a pánové z Dance clubu Přerov v dobových kostýmech, proběhne i módní přehlídka prvorepublikových modelů. Z Prahy navíc dorazí i návštěvník z minulosti – samotný zakladatel parku, František Thomayer.
Muzeum Komenského v Přerově si pro tuto příležitost připravilo pro malé ji velké výtvarnou dílničku - Kromě tradičních přáníček a obrázků pro maminky budeme vyrábět hravé závěsné dekorace z papírových talířků. 

Úderem 15. hodiny pak začne promenádní koncert, na kterém se představí Dechový orchestr Haná a Pěvecký sbor Vocantes – dvě úspěšná hudební tělesa místní Základní umělecké školy Bedřicha Kozánka.

Podrobný program oslav najdete ZDE a další informace o historii parku ZDE.

Mnohem více fotografií a také historické pohlednice z Michalova však můžete také shlédnout na výstavě 120 let parku Michalov, kterou můžete navštívit v II. patře přerovského zámku až do 27. 10. 2024 (součástí vstupného do stálých expozic, samostatně 20/10 Kč).

Těšíme se na vás!