Nově zrekonstruované prostory pokladny

Návštěvníci Muzea Komenského v Přerově již mohou v přerovském zámku využívat prostory nově zrekonstruované pokladny a konečně také šatny, která dlouhá léta citelně chyběla.  Vybavení z devadesátých let minulého století se stalo minulostí – a vystřídal ho moderní nábytek z ateliéru designéra Radovana Urválka, který ho navrhl tak, aby kapacitně vyhovoval potřebám jak návštěvníků, tak muzejních pracovníků. Součástí rekonstrukce není totiž pouze návštěvnický prostor, ale také zázemí pro průvodce a úložné prostory pro velké množství edukačních pomůcek, které muzeum denně používá při práci s dětmi.

Změna dispozice pokladny i celkové rozšíření užitného prostoru pro návštěvníky do sousední místnosti sebou přinesly podstatně větší, uživatelsky příjemnější prostředí. Došlo nejen k obnově mobiliáře, ale také k rekonstrukci elektroinstalace a síťového připojení vedením v podlaze, opravě a nalakování  původních parket, stejně jako k bandážování trhlin, penetraci a následné výmalbě zdí obou místností. Na celkové úpravě prostorů se pracovalo dva měsíce a bylo k tomu využito uzavření muzea pro veřejnost díky vyhlášení nouzového stavu. Jak výslednou podobu, tak spolupráci s městem, jež je vlastníkem zámku a investorem celé akce, hodnotíme velmi pozitivně a jsme rádi, že je pokladna návštěvnicky plně funkční. Od 1. června si tak všichni příchozí mohou nejen zakoupit vstupenku do muzea, ale také vybrat z široké palety suvenýrů či jen využít ochoty pracovníků pokladny k získání informací o kulturních aktivitách nejen v muzeu, ale i ve městě Přerově.