7. 2. – 10. 2. 2023

Jarní prázdniny v muzeu: Písmo a ornament

Muzeum Komenského v Přerově vás zve na tvořivé dílny v období jarních prázdnin:

Ve dnech 7.–10. 2. 2023 (úterý až pátek) jsme pro vás v prostoru muzejní Vševědárny připravili kreativní dílnu na téma "PÍSMO A ORNAMENT" u příležitosti 500. výročí narození humanisty, překladatele, spisovatele a biskupa jednoty bratrské, Jana Blahoslava.

Dílna bude otevřena pro veřejnost vždy dopoledne od 9 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 16:30 hodin. Zájemce o tvoření prosíme, aby se dostavili vždy nejpozději 30 minut před koncem každého bloku, aby stihli svou práci v klidu dokončit. Není třeba si brát cokoliv s sebou, materiál bude připraven na místě.
Jelikož se jedná o akci, která je součástí projektu Jan Blahoslav, rodák z Přerova, vstupné bude pro všechny návštěvníky ZDARMA (příspěvek na materiál je dobrovolný).

Co si budete moci v dílně vyzkoušet?
- kreslení a zdobení velkých iniciál a další práce se starým písmem
- práce s nejrůznějšími abecedními razítky
- tvorba nápisů z keramické hlíny bez výpalu
- historickou i moderní kaligrafii
a další výtvarné experimenty

Dílna je přístupná jednotlivcům i skupinám, tvoření je vhodné pro všechny od 3 do 99 i více let.
Skupiny nad 5 osob je nutné předem objednat telefonicky na tel.: 581 250 531 na konkrétní datum a čas. Vhodné i pro příměstské tábory nebo zájmové kroužky!

Těšíme se na Vás!

V rámci akce z cyklu "Tvořivé středy v muzeu" pořádané Muzeem Komenského v Přerově, p.o., budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Komenského v Přerově, p. o., nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.