9. 4. 2024

Jantar, kost a paroh

Vážení milovníci archeologie a dávných řemesel,

zveme vás na mimořádnou doprovodnou akci k výstavě "Teď je železný věk..." Doba železná v srdci Moravy.

V úterý 9. 4. 2024 proběhne přednáška s workshopem pod vedením archeologa a konzervátora Mgr. Michala Dienstpiera na téma
Jantar, kost a paroh - výroba šperků a dalších předmětů v době železné.

Návštěvníci se budou moci seznámit s technologiemi výroby šperků a dalších drobných předmětů z jantaru, rohoviny či parohoviny, které znali a používali lidé v době železné. Zájemci si navíc budou moci výrobu také vyzkoušet - jen pozor, pracovat se bude s velmi ostrými nástroji. Workshop je vhodný pro dospělé a zručnou mládež cca od 15 let.

Základní vstupné 80 Kč, jantarová surovina navíc +200 Kč/kus.
POZOR, KAPACITA POUZE 15 OSOB, závazná rezervace nutná na tel.: 581 250 531

Těšíme se na vaši návštěvu.

V rámci akcí pořádaných Muzeem Komenského v Přerově, p.o., mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Komenského v Přerově, p.o., nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.