Film "Přerovské povstání… 75 let poté" oceněn na přehlídce MUSAIONFILM

Do Muzea Komenského v Přerově byly v úterý 22. června doručeny cena a diplom, kterými byl oceněn film Přerovské povstání… 75 let poté na přehlídce muzejních filmů MUSAIONFILM. Film produkovaný vloni Muzeem Komenského v Přerově a režírovaný BcA. Svatavou Měrkovou ve spolupráci s kameramanem Jiřím Dvorským a odborným pracovníkem na scénáři kurátorem muzea Mgr. Petrem Sehnálkem získal cenu Františka Pospíšila za významnou prezentaci archivního materiálu. Vyhlášení proběhlo 10. 6. 2021 v pořadatelské instituci festivalu, kterou je Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě, státní příspěvková organizace. Celkem se přehlídky zúčastnilo 47 filmů, z toho 42 se přihlásilo do soutěže. Uděleno bylo 15 cen. Záznam z vyhlašování lze shlédnout zde (naše pasáž v čase 32:00). Více o filmové přehlídce zde.

Děkujeme všem spolupracovníkům na tomto projektu: statutárnímu městu Přerov za finanční podporu, našemu zřizovateli Olomouckému kraji za administrativní podporu. V neposlední řadě pak všem účinkujícím a pamětníkům vystupujícím ve filmu.