20. 4. 2023

Co je to za písmenko?

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy Co je to za písmenko? České slabikáře a abecedáře do roku 1989 ze sbírek Muzea Komenského v Přerově,
která proběhne ve čtvrtek 20. dubna 2023 od 17.00 hodin ve Slavnostní síni města Přerova (Horní náměstí 1, přerovský zámek).
Vstup zdarma.

Před 475 lety, v roce 1547, vyšla v Prostějově knížečka, která je dnes považována za nejstarší český dochovaný tištěný slabikář. Je znám pod názvem "Slabikář Cžeský" a bývá připisován Janu Blahoslavovi, který byl velkým podporovatelem vzdělání v jednotě bratrské. Výstava tedy prostřednictvím slabikářů opět připomene Blahoslavovo výročí, ale zároveň umožní návštěvníkům seznámit se s vývojem slabikářů jakožto svébytné vyučovací pomůcky.

Přijďte objevit rozmanitost slabikářů a abecedářů do roku 1989 ze sbírek Muzea Komenského v Přerově zavzpomínejte na vlastní školní léta!

Výstava bude ke zhlédnutí od 21. 4. do 1. 10. 2023 v prostoru Velkého výstavního sálu v II. patře přerovského zámku.
Vstupné 60/30 Kč.