Všeobecná knihovna Muzea Komenského v Přerově

Horní nám. č. 21, Přerov
knihovnice: Mgr. Markéta Straková, Ph.D.

návštěvní doba:
úterý 9.00 – 13.00
středa 9.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 hodin
(doporučujeme telefonickou domluvu termínu návštěvy)

Knihovní fond je profilován obory působnosti ústavu. Trvalá pozornost je tak věnována primárním i sekundárním fondům z oblasti archeologie, dějin, etnografie, památkové péče, umění (film, fotografie, hudba, knižní kultura, literatura, výtvarnictví). Zvláštní pozornost je orientována k problematice života v regionu Přerovska, jehož záběr zahrnuje také bývalé okresy (politické a soudní) Hranice, Kojetín a Lipník nad Bečvou. Dalším hlediskem je území Hané, tzv. Moravské brány, Valašska a Záhoří. Zmíněný region a jeho průmyslový i zemědělský charakter je dalším určujícím prvkem v doplňování fondů. Knihovna poskytuje služby pracovníkům muzea a je přístupna i veřejnosti. Knihy se půjčují ke studiu jen prezenčně v prostorách knihovny.