15. 4. – 27. 5. 2024

Zapojte se do hlasování o udělení Ceny veřejnosti za přínos v oblasti životního prostředí

Olomoucký kraj každoročně vyhlašuje Ceny za přínos v oblasti životního prostředí, cena veřejnosti se uděluje na základě výsledku hlasování veřejnosti pro některého z nominovaných.

S potěšením oznamujeme, že mezi letošní nominované byl vybrán i náš dlouholetý kolega a bývalý vedoucí ORNIS, RNDr. Josef Chytil, Ph.D.

Pan Chytil je ornitologem dlouhodobě aktivním v oblasti ochrany životního prostředí a i muzejnictví. Celoživotní výzkum zasvětil ochraně ptáků a mokřadních biotopů. Je dlouholetým členem České společnosti ornitologické a výboru Moravského ornitologického spolku. Profesně působil na Agentuře ochrany přírody a krajiny a jako vedoucí Ornitologické stanice v Přerově (ORNIS), kde se významně zasloužil o moderní rekonstrukci budovy s novou expozicí Ptáci Česka.

Josef Chytil vystudoval zoologii na Masarykově univerzitě v Brně a svou profesní činnost rozdělil zejména mezi dvě dvacetiletá působiště. V Muzeu Komenského v Přerově působil jako ornitolog nejprve v letech 1982–1987 a poté od roku 2007 až do současnosti.

Hlasovat můžete na tomto odkaze, kde si můžete přečíst více o činnosti a celoživotním snažení našeho kolegy.
Svůj hlas můžete odeslat až do 27. 5. 2024 (z jedné e-mailovoé adresy lze odeslat jeden hlas). 

Děkujeme za vaši podporu!