11. 9. 2022

Dny evropského kulturního dědictví a Přerovské dvorky

Vážení návštěvníci,

zveme vás na bezplatné komentované prohlídky stálých expozic, které proběhnou v neděli 11. 9. 2022 v rámci Dnů evropského kulturního dědictví.

Prohlídky proběhnou v časech: 9.30, 11.00, 13.30 a 15.00. (maximální počet ve skupině: 30 osob)
V rámci těchto prohlídek navíc můžete zhlédnout výstavu KDO? JAK! aneb Komenský všude kam se podíváš!, která představuje výtvarné práce studentů SPŠS v Lipníku nad Bečvou na motivy života a díla Učitele národů.

PŘEROVSKÉ DVORKY

V neděli 11. 9. 2022, od 13.00 do 18.00 hodin se Muzeum Komenského v Přerově zapojí do akce Přerovské dvorky, která lidem zpřístupňuje běžně nedostupná, málo známá či jinak neobvyklá místa. Tentokrát pro veřejnost otevřeme pod názvem "Svět v dopisech" tzv. Korvínský dům (Horní náměstí čp. 31), kde návštěvníci mohou nejen obdivovat architekturu v přízemí měšťanského domu nebo dvě kovové plastiky akademického sochaře a uměleckého kováře Igora Kitzbergera, ale také se zde mohou zapojit do řady aktivit pro děti i dospělé.
V „písařské dílně“ si vyzkouší čtení a psaní dnes již nepoužívaných typů písma nebo krasopis z časů našich praprababiček a prapradědečků. Veřejnosti však chceme také přiblížit Komenského skutečný „Svět v dopisech“, tedy jeho rozsáhlou korespondenci - ta patřila do sítě dopisů evropských významných osobností 17. století - říkalo se jí Republika učenců.

Informace o dalších stanovištích akce Přerovské dvorky najdete ZDE.

DALŠÍ AKCE

V neděli 11. 9. můžete také ZDARMA navštívit také hrad Helfštýn.

O víkendu 10. a 11. 9. 2022 si také můžete přijít si pro radu k přírodnímu způsobu vedení zahrad ke kolegům z ORNIS, kteří budou mít stánek ekoporadny na Okrasní zahrádkářské výstavě v Oseku nad Bečvou v místní Sokolovně. Oba dny od 9.00 do 17:00 hodin.

Další informace o akci a doprovodném programu v Přerově a okolí najdete ZDE.

Těšíme se na vaši návštěvu.

INFORMACE O POŘIZOVÁNÍ FOTOGRAFIÍ, OBRAZOVÝCH A ZVUKOVÝCH ZÁZNAMŮ Z AKCÍ:
V rámci akce "Dny evropského kulturního dědictví a Přerovské dvorky" pořádané Muzeem Komenského v Přerově, p.o., mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Komenského v Přerově, p.o., nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.