1. 3. – 30. 6. 2024

Dávné příběhy - Kdo je Noe?

POZOR! Pouze březen až červen 2024!

Vhodné od 4. ročníku ZŠ, studenty GYM a SŠ

90 min, 40 Kč/žák, pedagogický doprovod zdarma

Stojí jako solný sloup. Zakázané ovoce chutná nejlépe. Budiž světlo! Leží jako Lazar. Je starý jako Metuzalém… že už jste něco podobného slyšeli? Možná vás napadnou i další podobná prohlášení. Kde se ale tato rčení, přísloví a sousloví vzala? Samozřejmě, že v Bibli. Náplní tohoto edukačního programu však nebude náboženství ani historie samotné knihy knih.

Cílem programu je žáky a studenty seznámit s vybranými biblickými příběhy, které často znají, ale jejich význam a původ už si neuvědomují. Jindy co původním příběhu ani nevědí, přesto v běžném životě používají rčení nebo slovní spojení z něj vycházející - tyto příběhy se totiž staly neodmyslitelnou součástí naší kultury.

Žáci a studenti se mohou těšit na prvky dramatické výchovy, storytellingu a improvizace.

V rámci ceny vstupného mohou skupiny navštívit také paralelně běžící výstavu "Katolická liturgie v obrazech" v Historickém sále přerovského zámku.