17. 8. 2021

Všichni tvoří na nádvoří - Mamuti a motýli

Osahat si mamutí stoličku? Poznat křehkost motýlích křídel pod mikroskopem? U nás žádný problém!

Muzeum Komenského v Přerově vás zve na další akci z cyklu "Všichni tvoří na nádvoří", která proběhne v úterý 17. 8. 2021 v prostoru nádvoří přerovského zámku od 14:00 do 17:00.

Dílna je tentokrát určena úplně pro všechny - od těch nejmenších až po dospělé. Malé děti si budou moci potrénovat jemnou motoriku - buď "zachlupatí" mamuta srstnatého nebo ozdobí křídla motýlovi. Pro dospělé pak máme relaxační aktivitu v podobě antistresových omalovánek, které pak odeslat jako originální pohlednici z muzea. Návštěvníci si nemusí nic nosit s sebou, všechen materiál bude připraven na místě.

Kromě toho návštěvníky čeká zvídavý koutek, kde se budou moci dozvědět zajímavosti ze života lovců mamutů nebo si osahat a očichat skutečné pravěké artefakty. Pro milovníky přírodopisu bude připraven mikroskop s řadou vzorků - od motýlích křídel až po sosák mouchy.

Vstupné na tvořivou dílnu je k platné vstupence do muzea nebo na některou z výstav ZDADRMA, jinak činí 20 Kč za tvořící osobu.

Akce se koná pouze za příznivého počasí.

Těšíme se na vás!

V rámci projektu "Všichni tvoří na nádvoří" pořádané Muzeem Komenského v Přerově, p.o., budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Komenského v Přerově, p.o., nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.